Intermodalne Centrum Logistyczne - Babimost
Intermodalne Centrum Logistyczne Babimost, to złożona inwestycja logistyczno-produkcyjna położona na gruncie o powierzchni łącznej 10,71 hektarów. Inwestycja ma charakter intermodalny, co oznacza połączenie aż 3 możliwości logistycznych transportu towarów w jednej lokalizacji, a są nimi; droga lądowa za pomocą transportu kołowego (TIR), drogą kolejową za sprawą własnej bocznicy oraz platformy przeładunkowej oraz drogą powietrzna za sprawą sąsiadującego płot w płot lotniska Zielone Góra.

Pierwszy etap inwestycji obejmie dwie nowoczesne hale magazynowo - produkcyjne o łącznej powierzchni 19 200 mkw. Najemcy będą mieli do dyspozycji na wyłączność własną bocznicę kolejową o całkowitej długości ponad 2,5 km, połączoną w Babimoście z siecią ogólnopolską oraz terminal przeładunkowy o powierzchni blisko 3300 mkw. dedykowany do przeładunku intermodalnych jednostek transportowych - kontenerów, z możliwością powiększenia platformy pod potrzeby najemcy.

Babimost to miejscowość znajdująca się w zachodniej części Polski, bardzo dobrze skomunikowana – odległość od drogi ekspresowej S3 (węzeł Sulechów) wynosi zaledwie 20 km oraz 25 km do autostrady A2 (węzeł Trzciel lub 30 km węzeł Jordanowo S3/A2). Nieruchomość leży w Kostrzyńsko - Słubickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej (https://www.kssse.pl), w której znajduje się mnóstwo firm produkcyjnych. W promieniu zaledwie kilku kilometrów od ICL (Intermodalne Centrum Logistyczne) znajdują się dwie największe fabryki IKEA w Europie (IKEA Babimost oraz IKEA Zbąszynek – połączenie torowe).


Parametry Inwestycji I etap
Pozwolenie na budowę
Powierzchnia użytkowa hal: 2 x 9.600,00 m² (łącznie 19.200,00 m²)
Nieruchomość: 10,7154 ha (107.154,00 m²)
Wysokość zabudowy 12 metrów
Intermodalna platforma przeładunkowa o powierzchni ~ 3.500,00 m² oraz dozwolonym nacisku na posadzkę 100 t/m²
Teren ogrodzony i oświetlony
Wjazd na teren kompleksu strzeżony dodatkową automatyczną bramą
Certyfikowana bocznica dopuszczona do użytkowania
Usunięte drzewa z nieruchomości
cross